Obavijesti: 2. travnja – 5. korizmena nedjelja

Župa “Svetište” sv. Antuna Padovanskog – Sesvetska Sela

datum dan svetac dana misna nakana
3. 4.

2017.

ponedjelj Rikard, Eduardo 18.30  +Anka, Pero i Ivo Korčanin

+Ivko i Mara Zubak

4. 4.

2017.

utorak Izidor biskup, Žiga 7.00 – misa na kolektivne nakane

USKRSNA ISPOVIJED: 7.00 – 8.30 i 16.00 – 19.30

18.30  -misa na kolektivne nakane

5. 4.

2017.

srijeda Vinko Fererski 18.00  KRIŽNI PUT

18.30  +Stanko Milić god. i obitelj

6. 4.

2017.

četvrtak Irenej, Vilim 18.30  na nakanu ob. Šola

CIJELODNEVNO KLANJANJE PRED PRESVETIM (8.00 – 18.30)

7. 4.

2017.

petak Ivan de la Salle, Herman 18.00  KRIŽNI PUT

18.30  +Stjepan, Dragica Relić, ob. Relić i Turkalj

8. 4.

2017.

subota Dionizije, Timotej 16.00 KRŠTENJE: Paola Gagula

18.30  +Ante Maroš god.; +Ruža Rašić god.

9. 4.

2017.

nedjelja CVJETNICA – Nedjelja muke Isusove 7.00  +ob. Ćurković

9.00  +Anđa Gavran

11.00  ŽUPNA

18.30 +Stjepan Matok god.

SVETE MISE:  NEDELJOM: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30 sati.  RADNIM DANOM: u 18.30.  Utorak u 7.00 i 18.30 sati.

UTORAK – 4. ANTUNOVSKI UTORAK: jutarnju misu u 7.00 sati predslavi vlč. Kristo Brkić, župnik župe Ivana XXIII u Dubravi, a svečanu sv. misu navečer u 18.30 predslavi dr. sc. Tomislav Markić, ravnatelj dušobrižništva za Hrvate u inozemstvu . Pobožnost Antuvovog započinje prije večernje mise u 17.00 sati molitvom sv. krunice, a nakon krunice bit će i druge prigodne pobožnosti.

Toga dana je i naša velika uskrsna ispovijed. Na ispovijed možete doći od 7.00-8.30 i 16.00-19.30 sati. Pripazite: za vrijeme ispovijedi nećemo dijeliti sv. Pričest jer crkveni propisi određuju da se pričest dijeli samo pod sv. Misom. Dođimo u utorak na molitvu našem nebeskom zaštitniku sv. Antunu i na ispovijed, i tako se i duhovno pripravimo za svetkovinu Uskrsa.  

KORIZMA – KRIŽNI PUT: u srijedu, 5. trvanja, iznimno, biti će križni put koji će predvoditi djeca iz kreativne radionice u 18.00 sati, a u petak u 18.00 sati biti će križni put na vanjskom prostoru uz naše nove postaje, a predvode ga branitelji. U nedjelju na Cvjetnicu križnog puta nema, jer je to nedjelje muke Isusove i otajstvo križnog puta je uključeno u liturgiju toga dana.

DANAS, 2. travnja: Križni put po ulicama župe započinje u 15.30 sati u crkvi i završava prije večernje mise također u crkvi. Okupljanje je, dakle, u 15.30 sati u crkvi i ide se nešto izmjenjenom trasom koju možete vidjeti na oglasnoj ploči. Ide se kroz naselje Blago Zadro, Sesvetska Selnica, Sesvetska Sela do župne crkve – tako ćemo ove godine obići jedan dio župe, a sljedeće godine križni put biti će u drugom dijelu župe. Lijepo molimo one koji žele počastiti hodočasnike pićem ili zakuskom da to učine kod ovih postaja:

  1. okrepa: kod četvrte postaje na križanju ulica Prve Gupčeve i Selničke kod križa u Sesvetskoj Selnici;
  2. okrepa: kod osme postaje na križanju ulica Krasnjanske i Solinske;
  3. okrepa: kod dvanaeste postaje na križanju ulica M. Krleže i Goričke.

ISPOVIJED BOLESNIKA PO KUĆAMA – u ponedjeljak od 9.00 do 13.00 sati obići ćemo bolesnike u Sesvetskim Selima, u utorak od 10.00 do 13.00 dolazimo bolesnicima u Sesvetskoj Selnici, a u srijedu između 9.00 i 13.00 sati u Kraljevečke Novake. One koje do sada nismo obilazili kod kuće, a da su bolesni i ne mogu doći u crkvu na ispovijed prijavite u župni ured da ih obiđemo kod kuće.

SIROMAŠNI – skupljamo živežne namirnice i kućne potrepštine za siromašne naše župe. Svoj dar u kućanskim namirnicama možete donijeti ovog tjedna prije ili poslije bilo koje mise u župni ured ili sakristiju. Svoj novčani prilog u tu svrhu možete darovati ovog tjedna i sljedeće nedjelju u kutije pri izlasku iz crkve.

CVJETNICA: donosimo maslinove grančice kao spomen Isusova ulaska u Jeruzalem, blagoslovljamo ih i nosimo svojim kućama. Maslinove grančice moći ćete nabaviti prije svake svete mise uz dobrovoljni prilog za aktivnosti naših mladih.

KREATIVNA RADIONICA – u subotu u 11.00 sati. Pozivamo djecu od 6 do 12 godina da se odazovu jer je ovo posljednja korizmena radionica za djecu.

MEDITATIVNO-BIBLIJSKA ZAJEDNICA- četvrtkom ni KLANJANJE – petkom navečer – neće biti do Uskrsa zbog uskrsnih ispovijedi po župama. Ove aktivnosti biti će redovito nakon Uskrsa.

HRVATSKO KATOLIČKO SVEUČILIŠTE – ima mogućnosti upisa studenata iz povijesti, sociologije, psihologije, komunikologije i sestrinstva. Letak o tome imate na polici za tisak. Potičemo studente koji su zainteresirani za ove studije da se upišu na HKS (http://www.unicath.hr).