Utorci sv. Antunu

VODIČ KROZ ANTUNOVO 2020.ŽUPA SVETIŠTE SV. ANTUNA PADOVANSKOG SESVETSKA SELA

POSTANI ANTUNOVSKI HODOČASNIK

Na završetku euharistijskog slavlja župne svetkovine sv. Antuna Padovanskog u Sesvetskim Selima, u četvrtak 13. lipnja 2019. godine, zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić svečano je objavio vjernicima i hodočasnicima da je za župu i svetište sv. Antuna Padovanskog potpisao posebnu povelju kojom se proglašava
„Oprosna godina župe sv. Antuna Padovanskog u Sesvetskim Selima“ u trajanju od 13. 6. 2019. do 13. 6. 2020.
U duhu oprosne godine, svaki hodočasnik koji pohodi svetište sv. Antuna Padovanskog u Sesvetskim Selima, izvršivši pobožnost Trinaest utoraka, dobiva Peregrinu Antonianu (hodočasnička povelja). Za to je potrebno skupiti pečate pobožnog sudjelovanja na svih trinaest utoraka, a posljednjeg utorka (9. lipnja 2020.) predati hodočasničku putovnicu u župni ured nakon svete mise. Osobna hodočasnička povelja moći će se podići u župnom uredu 11., 12., i 13. lipnja po završetku svetih misa.

 Informativni letak o pobožnostima 13 utoraka na čast sv. Antunu te o proslavi župne svetkovine sv. Antuna za 2019. godinu